Poduszka ortopedyczna – dlaczego warto jej używać?

Poduszka ortopedyczna to doskonały pomysł na prezent dla każdego. Spanie na niej jest prawdziwą przyjemnością. Nie dość, że relaksuje, to jeszcze doskonale poprawia krążenie w odcinku szyjnym kręgosłupa. Likwiduje napięcia i przeciążenia, dzięki czemu kręgi mogą odpocząć i zregenerować się.

Schorzenia kręgosłupa i pleców to prawdziwa plaga XXI wieku. Większość z nas dużą część dnia spędza w tej samej pozycji. Piszemy i pracujemy za biurkiem, spędzamy sporo czasu za kierownicą, wpatrujemy się pochyleni w telefon… Nic dziwnego, że dręczą nas bóle kręgosłupa. Ich skuteczne leczenie i eliminowanie dolegliwości w dużej mierze zależy od nas samych.

Poduszka ortopedyczna to specjalny rodzaj poduszki. Jej kształt i wykonanie sprawiają, że możliwe jest odpowiednie ułożenie głowy i kręgosłupa podczas spania. Klasyczne modele nie pomagają w stabilizacji kręgosłupa. Podczas snu jest wygięty i dociążany. Poduszka ortopedyczna sprawia, że kręgosłup układa się w jednej linii. Dzięki temu możliwe jest dostarczenie do kręgów wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Mięśnie rozluźniają się, kręgi wchodzą na swoje miejsce. Odcinek szyjny może wrócić do zdrowia.

Poduszka ortopedyczna jest bardzo wygodna. Dzięki niej znacznie poprawia się jakość snu i relaksu.