Najlepsze ciśnieniomierze

Nie wiesz, jakie ciśnieniomierze wybrać? Chciałbyś kupić aparat do domu, ale nie masz pojęcia, czym się kierować? Wybierz sprawdzone i łatwe w obsłudze aparaty!

Nowoczesne aparaty

Najnowocześniejsze urządzenia do pomiarów ciśnienia są intuicyjne, automatyczne i dają dokładne wyniki. Warto trzymać je w domu – szczególnie, jeśli masz problemy ze zdrowiem. Każdy nowoczesny model mierzy zarówno ciśnienie, jak i tętno. Wartości podawane są w milimetrach słupa rtęci mmHg (w przypadku ciśnienia) i liczbę uderzeń serca na minutę.

Czym się kierować podczas zakupu?

Generalnie w sklepach można znaleźć dwa rodzaje ciśnieniomierzy: na nadgarstki i naramienne. Pierwsze są bardzo lekkie i wygodne. Można je zabierać w podróż. To urządzenia całkowicie automatyczne. Drugie są nieco cięższe i należy je odpowiednio ustawić (włożyć właściwie rękaw). Ich zaletą jest jednak bardziej dokładny pomiar – tętnica na ramieniu daje lepsze wyniki.

Oba rodzaje działają na podobnej zasadzie. Użytkownik zakłada mankiet i naciska przycisk. Do specjalnej tkaniny wpompowywane jest powietrze, dzięki czemu możliwy jest ucisk ciała (ramienia lub nadgarstka). Po kilkunastu sekundach na wyświetlaczu pojawiają się informacje o ciśnieniu i tętnie.

Dodatkowe informacje

Jeżeli pomiar ciśnienia ma być wykonywany często, warto wybrać urządzenia, które mają wbudowaną pamięć. Tego typu aparaty zapisują wszystkie wyniki – wraz z datą i czasem pomiaru.